חסר רכיב

איציק כהנים

איציק כהנים
-
-

 

 



                                       איציק כהנים - קורות חיים       21/4/2015

 

יצחק כהנים, או איציק כפי שכונה בפי כל, נולד ב4  בפברואר שנת 1934 בעיר קרמנשח שבפרס, להוריו אברהם ושמסי כהנים, בן שני מבין שבעה אחים ואחיות. אביו היה מנהל חשבונות ואימו עקרת בית. המצב הכלכלי היה טוב, המשפחה הייתה אמידה, עם בית גדול, חצר גדולה והחיים היו טובים. בהיותו כבן עשר, עברה המשפחה לטהרן.

בטהרן למד עד כיתה י' בבית ספר אליאנס. באותו זמן התוודע לתנועת החלוץ ועימה אף עלה בשנת 1950לארץ. במסגרת עלית הנוער הגיע לכפר מנחם ,לחברת הנוער "שלהבת". איציק השתלב במהירות בחברה והיה תלמיד טוב וספורטאי מצטיין.(זכור לי אישית, שעוד בהיותו נער, העביר לכיתתי שיעורי ספורט).

עם הגיוס לנח"ל עברה חברת הנוער כולה, על פי צו התנועה , לקיבוץ רשפים. שם מילא תפקידים שונים ועבד בענף הזיתים. מאוחר יותר שינה כיוון ועבר לחנך שתי חברות נוער ונשלח ללמוד הוראת כיתות יסוד באורנים. ברשפים הכיר את רותי.

איציק היה קשור מאד לאחותו שושקה ז"ל ועשה מאמצים גדולים להחזירה לארץ לאחר שנסעה לפרס. קיבוץ רשפים לא התיר לו לנסוע ולסייע לה לחזור לארץ. מסיבה זו ומרצונו להיות קרוב לאחותו, חזר לכפר מנחם.

 לרותי ואיציק נולדו שלשה ילדים: שירה, לילך ואודי. בנוסף, עם נישואיו לרותי, נהיה איציק אבא מסור לסיגלית, בתה של רותי. לאיציק ורותי נולדו תשעה נכדים.

בכפר מנחם, עבד איציק במפעל המתכת. לאחר זמן נשלח לסמינר כדי לסיים את לימודי ההוראה שהופסקו . איציק היה מחנך של קבוצת "דגן" אך מאחר והחינוך המשותף לא היה לרוחו הוא סיים את תפקידו כמורה ומחנך וחזר למפעל המתכת שם עבד שנים רבות במסירות גדולה. במקביל היה איציק פעיל חברתי וריכז מספר ועדות, כמו ו. מינויים, ועדת חברים חתונות ועוד. מעיון בתיקו האישי ניתן לראות שאיציק נהג להביע את דעתו על נושאים רבים מעל דפי העלון. איציק תמך בשינויים שנעשו בקיבוץ מאוחר יותר.

איציק היה איש חינוך בנשמתו, עניו , צנוע, יפה תואר ומסור מאד למשפחתו ולעבודתו.

בשנים האחרונות התדרדר מצב בריאותו ובשנה האחרונה שהה בבית הדר, עד פטירתו.

הקיבוץ כולו משתתף בצער המשפחה.

          יהי זכרו ברוך



חסר רכיב