חסר רכיב

רות יערי – 6.9.1923 - 15.2.2017

רות יערי – 6.9.1923 -  15.2.2017
-
6.9.1923 - 15.2.2017
רותי נולדה ברובע שרלוטנבורג אשר בברלין . הוריה היו ציונים ואף עלו לישראל וחיו בה אך לקראת לידתה של רות החליטו ההורים לשוב לברלין ושם היא נולדה. אמה נפטרה זמן קצר לאחר הלידה ורותי עברה לבית סבתה שם טופלה על ידי דודתה. המשפחה הייתה גדולה ומלוכדת ורותי חוותה ילדות מאושרת. הקשר עם אביה היה רופף.
עם עליית הנאצים לשלטון עברה רותי ללמוד בבית ספר ציוני שרמת הלימודים בו הייתה גבוהה ביותר. שם גם למדה עברית. רותי השתייכה לתנועת נוער ציונית ובשנת 1938 עלתה לארץ במסגרת עליית הנוער. אחרי עלייתה לארץ נפטרה סבתה של רות ודודתה נשלחה למחנה ההשמדה בריגה.
הגרעין אליו השתייכה נשלח לבית זרע ומשם נשלח להקים את קיבוץ אל גביש שליד רעננה. באל גביש הכירה את בעלה לעתיד, חיים. לאחר מספר שנים באל גביש עוברים חברי הקיבוץ להשלים את כפר מנחם. רותי וחיים נישאו ונולדו להם שתי בנות, נעה ויעל. בהמשך הגיעו גם הנכדים, דניאל ורוני ואחריהם הנין, יונתן, בנו של דניאל.
בקיבוץ עבדה רותי בחינוך ולאחר מכן, בראשית שנות ה-50 בחרה בהוראת אמנות כיעודה בחיים. רותי יצאה ללימודי אמנות ומלאכה וכמנהג הימים ההם המשיכה בעבודתה קיבוץ. שנים רבות לימדה אמנות ומלאכה במוסד כפר מנחם שלימים נהיה לבית הספר האזורי "צפית". רותי העמידה דורות רבים של תלמידים שהעריכו מאוד את עבודתה. במהלך שנת השבתון שלה המשיכה רותי בלימודי אמנות ב"בצלאל" שם גם זכתה בפרס עיצוב המוצר. בגיל מבוגר, לקראת פרישתה מהוראה, החלה בלימודי אמנות לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים.
רותי פרשה מעבודתה בגיל 72 ובגיל 76 סיימה את לימודיה לתואר השני. באותן שנים עבדה כמתנדבת בבית חולים קפלן במחלקת טיפול נמרץ.
את שנותיה האחרונות העבירה רותי בביתה והיוותה עוגן למשפחה כולה. בשנים אלה זכתה גם לטיפול המסור והאוהב של סימי אשר הייתה כבת משפחה.
יהי זכרה ברוך.
חסר רכיב